Вчені знайшли придатну для життя планету поруч із Землею

Планета потенційно придатна до життя

Група науковців виявила ймовірно придатну для життя планету, що має розміри аналогічні із Землю. Вона знаходиться лише за 40 світлових років від нас.

За даними STUDway із посиланням на «УНІАН», цю планету назвали Gliese 12b.

«Ми зробили попередні розрахунки та з’ясувалось, що в неї розміри подібні до Землі та що на ній можливо помірний клімат. Вона знаходиться близько до нас»,

– розповів Шишир Дхолакія, один з авторів дослідження.

За словами науковця, планета може мати температуру, що дозволяє існування рідкої води на поверхні та робить її потенційно придатною для життя. Gliese 12b має розмір, подібний до Землі або трохи менший, як Венера. Її поверхня має температуру близько 42 градусів Цельсія. Планета обертається навколо своєї зірки – червоного карлика Gliese 12, за 12 днів. Ця зірка на чверть є меншою за Сонце, а її температура становить орієнтовно 60% від температури Сонця.

«Хоча Gliese 12b знаходиться за 40 св. років від нас. Але це не значить, що ми відвідаємо її найближчим часом. Але ми взмозі націлити на неї наші найпотужніші космічні телескопи та дослідити її атмосферу»,

– пояснив Шишир.

Слід зазначити, що нещодавно вчені також повідомили, що розгадали таємницю втраченої води на Венері. Вони припускають, що вода на Венері могла зникнути через хімічну реакцію, відому як дисоціативна рекомбінація HCO+.

Нагадаємо, ми раніше розповідали 5 природних ресурсів, які швидко зникають на Землі.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *