Сенсація в світі технологій: перша імплантація мозкового чипу Neuralink у живу людину

Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, успішно провела першу імплантацію свого мозкового чипа у живу людину. За інформацією ЗМІ, пацієнт швидко відновлюється після операції, а чип ефективно реєструє мозкову активність.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Reuters», розроблений Neuralink мозковий імплантат призначений для допомоги людям із паралічем усіх кінцівок у використанні комп’ютера. Його вживляють у ділянку мозку, яка контролює рухи і завдяки електродам фіксує активність відповідних нейронів під час спроби рухати рукою. Це дозволяє керувати курсором на моніторі або вводити текст на клавіатурі. Отримані дані передаються на комп’ютер, де їх аналізують та використовують для руху курсора чи введення тексту.

Хоча ідея бездротового мозкового чипа не є новою, для Neuralink це перше випробування на живій людині. Процес імплантації виконав робот, точно розмістивши чип у важливій частині мозку, що відповідає за рухи. Це відрізняє Neuralink від багатьох інших розробок. Імплантат Neuralink отримав назву Telepathy, як про це повідомив Ілон Маск у своєму твіттері. Перший продукт компанії обіцяє стати повністю бездротовим, відкриваючи нові можливості для комфортного використання.

Зазначимо, що компанія отримала дозвіл на тестування свого чипа на людях ще минулого року. До цього Neuralink проводила випробування на мавпах, які навіть грали в комп’ютерні ігри силою своїх думок.

Нагадуємо, ми раніше розповідали, що вчені створили камеру з технологією візуалізації кольорового світу тварин.

Віртуальні та реальні подорожі, де для вас знайдуться найцікавіші історії та події, які зроблять наш світ цікавішим і насиченим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *