Дивовижний світ очима тварин: вчені створили камеру з технологією візуалізації їх кольорового світу

Група вчених з Великобританії та США представила нову технологію візуалізації динамічного кольорового світу, яким його сприймають різні види тварин. Спеціальна програма, що базується на аналізі зору тварин, має точність понад 92% у передбаченні сприйняття кольорів різними видами тварин.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «PLOS Biology», створена вченими камера записує відео у чотирьох колірних каналах: синьому, зеленому, червоному та ультрафіолетовому. Програма обробляє отримані зображення, застосовуючи фільтри, що відповідають сприйняттю кольорів конкретною твариною. Результатом є відео, яке показує, як певний вид тварин сприймає довкілля, наприклад, метелики, бджоли або собаки.

Принцип роботи технології. Фото – Vasas V та ін., PLOS Biology.

Система побудована на основі камер, що наявні у продажі. Їх розміщають у модульні корпуси, що виготовляють на 3D-принтері. Дослідники надали інструкцію та вихідний код програми у відкритий доступ, сприяючи можливості використання та вдосконалення методу іншими науковцями.

Вчені вважають, що відтворюючи кольори, які сприймають тварини, вони можуть отримати краще розуміння їхньої комунікації та орієнтації у навколишньому середовищі. Така технологія може також застосовуватися у кінематографії для створення динамічних та точних сцен навколишнього світу через призму зору тварин.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про головні наукові відкриття 2023 року за версією журналу Science.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *