Тривожна правда: які профессії можуть зникнути через штучний інтелект

Розвиток штучного інтелекту викликає неабиякий резонанс на ринку праці, спровокувавши тривогу як серед компаній, так і серед працівників. Зростає обурення перед невідступною автоматизацією та просуванням програмного забезпечення.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «NV», новітні технологічні вдосконалення вже внесли корективи у робочі процеси багатьох підприємств. За даними аналітиків Goldman Sachs, протягом наступних 10 років вплив штучного інтелекту (ШІ) може викликати втрату 300 млн робочих місць у всьому світі. «Це може стати справжньою катастрофою. Я вважаю, що є певні робочі сфери, які найближчим часом залишаться поза досягненнями штучного інтелекту.

Перш за все, це творчі професії, де потрібно генерувати нові ідеї та творити унікальне. Ці професії менше піддаються загрозі від конкуренції роботів», – зауважує Мартін Форд, відомий автор «Правила роботів: як штучний інтелект змінить все». Навіть за технічного домінування роботів, є аспекти, на які ШІ наразі не здатний вплинути, зауважує експерт. Серед них – завдання, які включають суб’єктивність та унікальні якості людини, такі як емоційний інтелект та творче мислення. Проте це не означає, що всі представники творчих професій можуть розслабитися. Експерти з графічного дизайну чи візуального мистецтва потрапляють у групу найбільшого ризику, оскільки базові алгоритми дозволяють аналізувати мільйони зображень, дозволяючи ШІ швидко освоювати необхідну естетику.

Серед сфер творчості, як стверджує Форд, існує певна стабільність в медицині, науці та юриспруденції, де потрібно розробляти нові стратегії. Друга категорія – це посади, які вимагають складних міжособистісних навичок, такі як медсестри та бізнес-консультанти. Ця робота вимагає глибокого розуміння людей. Третя «зона безпеки» полягає в робочих місцях, які потребують великої мобільності, вправності та здатності розв’язувати проблеми в непередбачених ситуаціях, включаючи робітничі професії, такі як електрики, сантехніки, зварювальники. Навіть якщо ШІ не позбавить людей від роботи, це не означає, що вони не будуть піддаватися його впливу. Більшість робочих місць, незалежно від галузі, ймовірно, буде автоматизована.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що була проведена перша імплантація мозкового чипу Neuralink у живу людину.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *