Що таке мобінг на роботі, як йому протидіяти та які штрафи чекають на кривдників?

мобінг

Почуваєтесь об’єктом цькування чи приниження на роботі? Тепер у вас є надійний захист – ви можете звернутися в Державну службу з питань праці!

Нещодавно в Україні прийняли перший законопроєкт, що передбачає штрафи для роботодавців, які допускають мобінг серед працівників.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Вікна», мобінг – це форма цькування, яка включає в себе психологічне знущання з працівника, що часто здійснюється групою колег, підлеглими чи керівництвом. До його проявів відноситься: розповсюдження неправдивих чуток, ізоляція працівника, образливі слова, надмірна прискіпливість, доноси, сексуальне домагання та матеріальна шкода. Це форма дискримінації, яка порушує права людини у трудових відносинах, порушуючи її гідність.

Законопроєкт передбачає серйозні штрафи для роботодавців, які допускають мобінг:

– Штраф 1700-2550 грн. або 20-40 годин громадських робіт за поодинокий випадок мобінгу.

– Штраф 3400-5100 грн. або 40-60 годин громадських робіт за повторний або груповий мобінг.

Тож звертайтесь до Державної служби з питань праці, якщо ви відчуваєте цькування чи приниження на роботі. Але важливо пам’ятати, що якщо атмосфера в колективі стає неприйнятною, то краще розглянути інші варіанти роботи.

Також раніше ми писали про те, як скласти резюме, яке зацікавить роботодавця: ключові поради

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *