Історичний прорив: український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» став лауреатом Оскара 2024

20 днів у Маріуполі

Вперше українське кіно здобуло визнання на відомій у кіноіндустрії премії «Оскар 2024». Фільм «20 днів у Маріуполі», який є повнометражним документальним твором, визнаний кращим у своїй категорії.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «ТСН», стрічка від режисера Мситслава Чернова виграла у рубриці «Найкраща повнометражна документальна стрічка» на «Оскарі». Цю новину анонсували під час прямого етеру на ТВ нагородження премії у ніч на 11 березня. У фільмі розкриваються події початку вторгнення, коли РФ атакувала мирні українські міста. Він демонструє перші дні облоги Маріуполя, обстріли та бомбардування. Ця кінокартина викриває злочини та терор агресора перед світовою громадськістю, пише zv.zp.ua.

Це не перший успіх української документалки. «20 днів у Маріуполі» вже отримав нагороди на преміях BAFTA Film Awards, Cinema for Peace, Sundance, а також премію Гільдії режисерів США. На початку року стрічка була номінована у сорока категоріях та отримала понад двадцять відзнак. Під час вручення «Оскару» на сцені, Чернов та його команда висловили подяку відомии персонами та кіномитцями за визнання їх роботи. Їхня промова в черговий раз нагадала усьому світові про тероризм РФ.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, які культові фільми стали джерелом натхнення для модниць всього світу

Віртуальні та реальні подорожі, де для вас знайдуться найцікавіші історії та події, які зроблять наш світ цікавішим і насиченим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *