Причини шопоголізму: чому ми купуємо більше, ніж нам потрібно

Шопоголізм

Говорять, що маркетологи з легкістю використовують людські слабкості, спонукаючи до необдуманих покупок. Як тоді пояснити явище шопоголізму, про яке так багато говорять, пишуть та роблять передачі?

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «newsyou.info», перед тим, як знову перекидати вину на маркетологів, варто спочатку розібратися з собою. Експерти стверджують, що існує кілька факторів, які спонукають людей до необдуманих покупок.

1. Дитяча та підліткова психологія:

Пережита бідність у дитинстві може викликати потребу в компенсації, особливо коли пізніше з’являється достаток. Ті, хто виросли в умовах дефіциту, можуть намагатися компенсувати втрати, не відмовляючи собі у бажаннях.

2. Емоційна порожнеча:

Шопоголіки можуть використовувати покупки як засіб заповнення емоційної порожнечі. Це вже не про нестачу їжі чи одягу, а про пошук задоволення у матеріальних речах через відсутність інших задоволень у житті.

3. Виховання:

Дитина, яка бачила, що її батьки постійно купували їй все, що вона хотіла, може розвинути звичку до постійних покупок, як засіб заповнення емоційних потреб.

4. Навіювання:

Деякі люди легко піддаються рекламі та пропозиціям, що спонукають до покупок. Вони можуть бути фанатично зацікавлені в акціях, рекламних пропозиціях та розіграшах.

5. Вплив оточення:

Шопоголізм може бути результатом впливу оточення. Люди можуть намагатися відповідати очікуванням та стандартам своєї соціальної групи шляхом постійних покупок.

Щоб подолати проблему шопоголізму, потрібно зрозуміти корінь її виникнення та працювати над усуненням цих причин.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що приховують від нас магазини: психологічні хитрощі, які змушують купувати більше.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *