Кава: від таємничої рослини до культового напою

Історія кави

Кава, як напій, пережила безліч епох та здобула шалену популярність у різних куточках світу. Її історія наповнена величезною кількістю відкриттів, експериментів і пошуків. З давніх часів і до сьогодення кава продовжує вражати світ своїм впливом і присутністю. Подивімося на етапи її розвитку, з яких складається її неймовірна історія, та на те, як вона вплинула на сучасність.

За даними STUDway із посиланням на «24 канал», за легендою, каву відкрили у Каффі, що в Ефіопії. Пастух, на ім’я Калді помітив, що його кози стали дуже енергійними після того, як з’їли кавові ягоди. Це спонукало його спробувати ці зерна. Хоча смак йому не сподобався, він відчув приплив сил. Пастух поділився цим відкриттям з оточуючими і інформація про властивості кави швидко розповсюдилася по Аравійському півострові.

Новина про незвичайні властивості рослини дійшла й до монастирів, де каву почали використовувати для релігійних ритуалів. Монахи-кочівники стали сушити кавові плоди, щоб перевозити їх на нові місця. Спочатку каву було завезено в Ємен. Морський порт Мохо, через який кавові зерна потрапляли у країну, дав ім’я популярному варіанту напою – «мокко».
Кава завоювала світ і дісталася до Європи через Османську імперію, венеціанську торгівлю та колоніальні підприємства. Уже в 16 ст. європейські мандрівники та купці зіткнулися з кавою під час подорожей. Хоча спочатку гіркий кавовий смак не набув популярності, поступово він став досить впізнаваним. Цьому сприяла і церква, що дозволила християнам споживати каву, що призвело до відкриття першої європейської кав’ярні в Венеції.

Процес розповсюдження кави у Європі інтенсивно прискорювався і французький підприємець Франческо Проккопіо відкрив першу кав’ярню в Парижі, що стала дуже популярною. Водночас в Англії кав’ярень було понад 3000. Зрештою, вона дісталася і до США, де стала одним із найпопулярніших напоїв. Промислова революція 18-19 століть також змінила кавову індустрію. Впровадження машин для обсмажування та пакування кави, а також розробка нових методів виробництва сприяли її масштабному розвитку. Комерційне виробництво кави, масове вживання та поширення кавових плантацій були ключовими моментами цього періоду.

Сьогодні кава – це справжня культура. Вона стала одним із найпопулярніших напоїв у світі, і її можна знайти в будь-якому куточку планети. Люди відвідують кав’ярні та кафе, щоб насолодитися часом разом, працювати або просто відпочити. Професійні баристи пропонують різноманітні сорти кави, а обладнання для приготування кави дозволяє готувати напій вдома за смаком кожного.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, чому українці обожнюють гречку, а європейці та американці її не їдять.

Провідник у світ стилю та естетики, надаючи поради щодо тенденцій у моді, красі та здоров'ї, і створюючи гармонію у житті наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *