Дефіцит електроенергії для ШІ: що це означає для майбутнього технологій

Штучний інтелект

Основною проблемою у розвитку штучного інтелекту є електропостачання, оскільки центри обробки даних (ЦОД) створюють велике навантаження на енергомережі по всьому світу. Ілон Маск, відомий мільярдер та підприємець, зазначив, що ключовою проблемою в технологіях є забезпечення електроенергії. Генеральний директор Amazon Енді Джассі також підтвердив, що є дефіцит електроенергії для нових ШІ-сервісів.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «cikavosti», компанії Amazon, Microsoft і Alphabet активно інвестують у розвиток своїх ЦОД, що вимагає значних фінансових вкладень та часу. Наприклад, дослідники з Dgtl Infra прогнозують, що у 2024 році витрати на глобальні ЦОД сягнуть $225 мільярдів. Однак місця для будівництва ЦОД, такі як північна Вірджинія, вже мають обмеження в енергопостачанні, що змушує шукати нові локації. З 50 потенційних місць для нових центрів підходять лише 2. Панкадж Шарма з Schneider Electric підкреслює брак потужностей для майбутніх проєктів.

Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг зазначив, що в наступні роки необхідно буде побудувати ЦОД вартістю $1 трильйон для підтримки генеративного штучного інтелекту, який потребує великої кількості енергії та обробки значних обсягів даних. Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2026 року споживання енергії центрами обробки даних зросте вдвічі – до близько 1000 терават-годин. Тому модернізація та удосконалення електромереж є нагальною потребою для відповідності вимогам ШІ.

ЦОД, ключова складова інфраструктури для ШІ та інших технологій, потребують адаптації до зростаючих енергетичних вимог. З цієї причини розробники шукають нові рішення, включно з локальним виробництвом енергії та навіть використанням ядерної енергетики, як у проєкті Microsoft.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як створити пароль, який не зламає навіть штучний інтелект: поради експертів.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *