З’явився перший банківський троян для iPhone: збирає біометрику та атакує банківські рахунки

троян для iPhone

Дослідники Group-IB виявили перший банківський троян для iOS, який отримав назву GoldPickaxe. За словами експертів, наявний вірус для iPhone може збирати особисті дані, перехоплювати SMS, створювати deepfake на основі ШІ та отримувати доступ до банківських рахунків.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Tom’s guide», вірус був виявлений в агресивному кластері банківських троянів, спрямованих на регіон Азійсько-Тихоокеанського регіону і зокрема вже застосовується в В’єтнамі та Таїланді. Експерти вказали, що цей троян може збирати дані для розпізнавання облич, особисті документи та перехоплювати SMS. Для використання вкрадених біометричних даних зловмисник використовує штучний інтелект для створення deepfake. Вивчивши кластер загроз, ініціатори визначили GoldFactory як відповідального за розробку цього комплексу шкідливого програмного забезпечення. Після оприлюднення дослідження був виявлений новий варіант під назвою GoldDiggerPlus, який дозволяє зловмисникам телефонувати жертвам у реальному часі на зараженому пристрої.

Щоб захистити iPhone, рекомендується утримуватися від встановлення додатків через TestFlight і додавання профілю MDM на пристрій. Також можна активувати режим блокування та дотримуватися правил кібергігієни.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що була проведена перша імплантація мозкового чипу Neuralink у живу людину.

Віртуальні та реальні подорожі, де для вас знайдуться найцікавіші історії та події, які зроблять наш світ цікавішим і насиченим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *