Як часто ви обіцяли собі розпочати нове життя з понеділка, з початком літа чи з Нового року? Ви намагалися розробити грандіозні плани, але, зрештою, ваш запал згасав, а великі зміни так і не відбувалися.
Як повідомляє STUDway з посиланням на «Еlle», експерти Інституту когнітивного моделювання пояснюють, чому це трапляється. Причина криється в тому, що ми фокусуємося на абстрактних, часто нечітких цілях та ігноруємо конкретні кроки, які до них ведуть. Саме ці «маленькі кроки» – це ті дії, які допомагають нам поступово і вперто наближатися до мети.
Чому ми не досягаємо наміченого:
1. Відсутність чіткого плану
Чітко сформулюйте свої цілі та розбийте їх на менші завдання з певними термінами виконання.
2. Нещирість цілей
Не всі бажання справжні. Деякі з них нав’язуються нам суспільством і коли ви починаєте працювати над такими цілями, втрачаєте до них інтерес.
3. Відсутність мотивації
Якщо мета не є вашою, чи ви підсвідомо їй опираєтесь. Усвідомлення причин, чому вам потрібно досягти цієї мети, допоможе вам ефективніше створити план дій.
4. Перевантаження
Не намагайтеся взяти на себе занадто багато завдань одночасно. Зміна звичок – це стрес для мозку і ви ризикуєте не завершити нічого.
5. Відсутність підтримки
На початкових етапах важлива підтримка близьких. Легше почати нове, коли вас оточують однодумці або просто підтримуючі люди.
Як змінити життя за рік:
– визначте чітку мету;
– розбийте мету на окремі кроки;
– своріть план дій із певними термінами;
– визначте справжню мотивацію;
– не перевантажуйте себе;
– шукайте підтримку;
– будьте послідовними;
– не здавайтеся.
Будьте готові до труднощів, але продовжуйте рухатися вперед. Навіть незначні кроки ведуть до великої мети. Повірте в себе – і ви досягнете успіху!
Нагадаємо, раніше розкривали секрети саморозвитку: з чого почати.