Від магії перевтілення до світового хобі: як косплей завоював сучасний світ

Мистецтво перевтілення, що включає в себе магію перевдягань та деталізоване змалювання образу, називається косплеєм. Цей жанр, який колись викликав неоднозначні реакції суспільства через свою складність та витрати часу, тепер став звичним і популярним в усьому світі.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Рoprofessii.in.ua», косплеєр – це особа, яка здатна повністю перетворити себе в обраного персонажа, використовуючи костюм, грим та, за необхідності, комп’ютерну графіку для фото- та відеопроектів. Важливим елементом косплею є не лише візуальне відтворення, але й здатність передати атмосферу та характер персонажа. Сам термін «косплей» походить від англійського «costume play», що означає костюмовану гру.

Фото – poprofessii.in.ua.

Історія косплею розпочалась в 1939 року в США, коли письменник-фантаст Форест Джеймс Аккерман з’явився в футуристичному костюмі на науково-фантастичний конвент World Science Fiction Convention. Через двадцять років ця традиція закріпилася і на конвентах вже мало хто з’являвся без костюмів. Японський письменник Нобоюкі Такахасі відзначив цю ідею та вніс її в японську культуру, впровадивши концепцію косплею як хобі. Першими шанувальниками стали любителі аніме.

Фото – poprofessii.in.ua.

Косплей розвивався і в США, де в 60-і роки молодь виражала своє внутрішнє «я» через зміну образів, а представники панків, хіпі та рокери стали частиною загальної культури нарівні з косплеєрами. Сьогодні цей напрямок став популярним у всьому світі, навіть отримавши своє свято – День косплею, який відзначається 3 листопада щороку.

Нагадаємо ми раніше розповідали, що таке аніме? Чому аніме-персонажі такі популярні сьогодні? Хто найвідоміші персонажі аніме всіх часів?

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *