Вчені вражені: що відбувається у мозку, коли ми просто лежимо на дивані

Що робить мозок у стані спокою

Коли ми активно працюємо, наприклад, піднімаючи штангу або складаючи іспит, нейрони мозку посилюють активність для виконання завдання. Але що відбувається, коли ми лежимо на дивані? Виявляється, мозок продовжує функціонувати.

За даними STUDway із посиланням на «Всвіті», у останні два десятиліття вчені досліджують так звану мережу пасивного режиму роботи мозку – сукупність областей мозку, які активуються, коли ми майже нічого не робимо. Це відкриття допомогло краще зрозуміти роботу мозку у стані спокою. Нейробіологи виявили, що під час виконання завдань активність у певних областях мозку підвищується, а в інших – знижується. Маркус Райхл припустив, що ці області відіграють важливу роль у стані спокою мозку і провів експеримент, де просив людей заплющити очі і дозволити думкам блукати, вимірюючи активність їхнього мозку.

Виявилося, що під час відпочинку області, не пов’язані з виконанням завдань, використовують більше енергії. Це було названо режимом роботи мозку за замовчуванням. Пізніше вчені зі Стенфорду виявили, що це ціла мережа взаємодіючих областей мозку.Вона була названа мережею режиму за замовчуванням. Деякі вчені вважали, що головною функцією цієї мережі є створення мрій, але були й інші гіпотези, зокрема про контроль потоків свідомості або виклик спогадів. Дисфункція цієї мережі розглядається як можливий фактор розвитку психіатричних чи неврологічних розладів.

Мережа режиму за замовчуванням складається з кількох областей мозку, пов’язаних із пам’яттю, відтворенням досвіду, прогнозуванням, обмірковуванням дій та інтеграцією інформації. Крім неї, вчені визначили ще кілька нейронних мереж, кожна з яких активує різні області мозку. Вони взаємодіють одна з одною, як симфонічний оркестр.

Ефекти мережі режиму за замовчуванням включають:

– блукання розуму;

– спогади про минулий досвід;

– думки про ментальний стан інших людей;

– передбачення майбутнього;

– обробку мовлення.

Ці функції можуть бути корисними для створення внутрішньої розповіді про себе. Мережа режиму за замовчуванням є складною та бере участь у багатьох процесах. Вона взаємодіє з мережею виявлення значущості, яка допомагає визначати важливу інформацію, і разом вони регулюють увагу. Відповідно до теорії потрійної мережі, аномальна взаємодія між мережею режиму за замовчуванням, мережею виявлення значущості та центральною виконавчою мережею може сприяти розвитку психічних розладів. Вивчення відмінностей у роботі нейронних мереж у людей з ментальними проблемами може допомогти розробити нові методи лікування. Нейробіологи тепер більше цінують внутрішню роботу мозку, адже навіть у стані спокою він активно працює.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що вчені знайшли придатну для життя планету поруч із Землею.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *