Маск пророкує майбутнє: як зміниться життя людей під впливом штучного інтелекту

Ілон Маск про майбутнє ШІ

Штучний інтелект стає причиною тривоги для багатьох людей, а їхня основна стурбованість – можливість втрати роботи, оскільки машини працюють безперервно, не втомлюються і не потребують відпочинку. Це означає, що роботодавцям частіше вигідніше використовувати комп’ютери замість людей. Проте Ілон Маск запевняє, що ситуація не така безнадійна, як може здатися.

За даними STUDway із посиланням на «Viva Technology», Ілон Маск брав участь у конференції у Парижі, де його запитали, чи не замінить штучний інтелект одного дня самого Маска та чи варто перейматися, що автоматизація робочих місць може призвести до безробіття для всіх. У своїй відповіді Маск, як завжди, використав приклади з наукової фантастики, наголосивши, що за оптимістичного сценарію ніхто з нас не залишиться без роботи, проте важливо, щоб це призвело до загального підвищення доходів, а не до загального базового доходу. Іншими словами, він вважає, що найбільш вірогідним сценарієм є той, в якому люди взагалі не працюють, але отримують достатньо доходу завдяки штучному інтелекту.

Такий підхід має сенс, оскільки штучний інтелект здатен створювати більше та швидше, забезпечуючи більше грошей для безумовних виплат. Однак Маск підкреслив, що в такому суспільстві, де гроші та робота не є проблемою, людям може бракувати сенсу життя і цілей. Таким чином, Ілон натякає, що це може призвести до екзистенційних проблем. У недалекому майбутньому штучний інтелект загрожує робочим місцям для людей з низьким та середнім рівнем доходу. Це стосується не тільки роботи перекладачів, але й медсестер, оскільки деякі компанії вже розглядають можливість заміни людей на машини.

Ілон Маск закінчив свою відповідь, зауваживши, що його найбільшим страхом є саме штучний інтелект. Він наголосив, що компанії, які працюють над ШІ, можуть не завжди дивитися на справу максимально об’єктивно. Це стосується таких гігантів як OpenAI, Google і Meta. Маск також заявив, що його стартап, який розвиває чат-бота під назвою Grok, єдиний штучний інтелект, який, на його думку, може врятувати людство.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що Ілон Маск втратив титул найбагатшої людини світу.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *