Хірургічний робот Da Vinci вбив жінку: чому це сталося і хто відповідає

хірургічний робот Da Vinci

Технічний збій робота Da Vinci під час операції призвів до трагічного випадку – у пацієнтки з Флориди виявився пропалений кишечник. Це не перший випадок, коли виникають небезпечні неполадки в цьому медичному пристрої.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Neoscope», у 2021 Сандра Сульцер піддавалася хірургічному втручанню для видалення онкології товстої за участю робота Da Vinci, який виявився несправним. Машина зробила пацієнтці отвір у тонкому кишківнику. Це в майбутньому викликало серію ускладнень і додаткових операцій, а пізніше до смерті Сульцер у лютому 2022. Її чоловік подав позов проти виробника, Intuitive Surgical, Inc, стверджуючи, що смерть жінки напряму пов’язана з ушкодженнями, завданими роботом.

хірургічний робот Da Vinci
Фото – innomed.ua.

Цей випадок підкреслює ризики роботизованих операцій, хоча й використання подібної техніки обіцяє точність та мінімальну інвазію. Важливо проводити детальне вивчення ризиків новітніх медичних технологій та дотримуватися високих стандартів безпеки, надаючи пацієнтам чітку інформацію. Цей випадок є нагадуванням про важливість уважного впровадження нових технологій у медицину та постійного нагляду за їхнім функціонуванням для запобігання аналогічним трагедіям.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, які профессії можуть зникнути через штучний інтелект.

Віртуальні та реальні подорожі, де для вас знайдуться найцікавіші історії та події, які зроблять наш світ цікавішим і насиченим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *