Бережіть батарею: експерти розкривають, чому постійне заряджання може зашкодити вашому ноутбуку

Ноутбук, під'єднаний до електромережі

Утримувати ноутбук постійно підключеним до розетки – це безперечно зручно, але ця звичка може мати негативні наслідки для роботи його батареї. Експерти розповідають, як краще керувати вбудованим акумулятором та уникнути проблем.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Gizmodo», спеціалісти наголошують, що постійне заряджання акумулятора на 100% – це найгірше, що можна зробити для вашого ноутбука. Експерт, який досліджує деградацію батарей, пояснює, що повна зарядка акумулятора завдає йому шкоди та може суттєво скоротити його ресурс. Оптимальний стан батареї, за словами вчених, – це рівень заряду між 20% та 80%. Рекомендується повністю зарядити ноутбук, а потім від’єднати його від мережі, щоб використовувати його протягом дня, зберігаючи акумулятор у цій середній зоні протягом більшої частини часу роботи.

Одним з факторів, що спричиняє велике навантаження на акумулятор при повному заряді, є особливості його конструкції, зокрема, літій-іонна технологія. Такий акумулятор найефективніший, коли на ньому накопичується однакова кількість іонів літію з обох сторін, тоді як повне зарядження спричиняє дисбаланс. Насправді, ноутбук, підключений до мережі, не використовує електроенергію безпосередньо з розетки, але завдяки своєму акумулятору. Існує практика тримати ноутбук постійно підключеним, але це не завжди найкращий варіант для тривалості роботи акумулятора в майбутньому.

Оптимальний режим роботи акумулятора ноутбука – це чергування між автономним та підключеним режимами, щоб зберегти його стан на задовільному рівні. Такий підхід дозволяє пристрою працювати ефективно як від мережі, так і в автономному режимі.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що відрізняє ігровий ноутбук від звичайного: переваги та недоліки.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *