Alibaba залучає ракети для швидкої доставки: за годину до будь-якої точки світу

Ракети для доставки посилок

Китайський техногігант Alibaba оголосив плани щодо створення системи швидкої доставки товарів по всьому світу за допомогою ракет. У рамках співпраці з розробником ракет Epoch Space компанія планує випробувати технологію, яка дозволить доставляти посилки в будь-яку точку Землі за годину. Однак поки що немає точної інформації про терміни початку тестування.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Сikavosti», Epoch Space надасть для цього спускову вантажну кабіну об’ємом 120 метрів кубічних на ракеті Yuanxingzhe 1. Діаметр кабіни складатиме 4 метри, а вантажність – 10 метричних тонн. Цікаво, що Yuanxingzhe 1 (YXZ-1) ще не здійснила перший політ, тому запуск сервісу найімовірніше не відбудеться найближчим часом. Однак анімація, опублікована космічним стартапом, показує, що ракета з’єднана з конвеєрною стрічкою для завантаження невеликих посилок у вантажну кабіну.

Подібно до ракет SpaceX, YXZ-1 призначена для багаторазового використання та змодельована для посадки на кораблі в морі. У анімації ракета стартує зі східної провінції Китаю і приземляється на заході через 25 хвилин після старту. Після приземлення вантаж перевантажується з кабіни у фургон для доставки клієнту. Щодо вартості такого сервісу, а також можливостей швидкого завантаження ракети перед польотом та економічної вигоди доставки, поки що інформація відсутня. Однак, як зазначають представники компанії, багато справ щодо великих досягнень здаються спочатку жартом.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про ризики USB-зарядок у громадських місцях: поради експерта щодо безпечного заряджання смартфона під час подорожі.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *