Перебування на природі має численні переваги для фізичного та психічного здоров’я. Наукові дослідження демонструють, що контакт з природою може допомогти запобігти багатьом захворюванням, пов’язаним із сучасним сидячим способом життя. Від покращення пам’яті та зниження стресу до зменшення рівня запалення та підвищення творчих здібностей – вплив природи на людину важко переоцінити.
За даними STUDway із посиланням на «Всвіті», розглянемо десять основних причин, чому варто проводити більше часу на свіжому повітрі і як це може позитивно позначитися на вашому здоров’ї та добробуті.
1. Покращує короткочасну пам’ять
Дослідники встановили, що прогулянки на природі є більш корисними для короткочасної пам’яті, ніж міські прогулянки. В експерименті учасники виконали тест на запам’ятовування, після чого їх розділили на 2 групи: одна прогулялася дендрарієм, а інша – міськими вулицями. Результати показали, що пам’ять тих, хто гуляв природою, покращилася на 20%, тоді як міські прогулянки не дали такого ефекту.
2. Знімає стрес
Перебування в лісі знижує частоту серцевих скорочень і рівень кортизолу, гормону стресу. У Японії навіть існує практика «лісових ванн» для зняття стресу. Крім того, офісні працівники відчувають менше стресу, якщо мають вікно з видом на природу.
3. Знижує рівень запалення
Запалення пов’язане з різними захворюваннями, включаючи аутоімунні розлади, хвороби кишківника, депресію та рак. Вчені виявили, що перебування в лісі знижує рівень запалення як у молодих, так і у людей похилого віку.
4. Полегшує розумову втому
Перебування на природі допомагає позбутися розумової втоми та відновити здатність до концентрації. Дослідження показують, що навіть зображення природи можуть покращити самопочуття.
5. Допомагає боротися з депресією та тривожністю
Прогулянки лісом знижують тривожність і покращують настрій, їх можна використовувати як додатковий метод лікування депресії. Ефект посилюється, якщо поруч є вода. Спортивні заняття на природі також підвищують настрій і самооцінку.
6. Корисно для зору
Перебування на природі знижує ризик розвитку короткозорості у дітей. Тайванські дослідники виявили, що в школах, де діти більше часу проводять на вулиці, менше випадків короткозорості.
7. Покращує концентрацію
Експерименти показали, що прогулянки на природі покращують концентрацію краще, ніж міські прогулянки або відпочинок у приміщенні. Це особливо допомагає дітям із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності.
8. Підвищує творчі здібності
Перебування на природі стимулює творче мислення. Дослідження показують, що чотириденне перебування на природі покращує здатність вирішувати проблеми на 50%.
9. Знижує кров’яний тиск
Японські дослідники з’ясували, що прогулянки лісом знижують рівень гормону стресу на 15% і знижують кров’яний тиск.
10. Може запобігти раку
Перебування на природі, особливо в лісі, може стимулювати вироблення протиракових білків. Попередні дані також свідчать, що в районах з великою кількістю лісів рівень смертності від раку нижчий.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як не зіпсувати відпочинок: 7 найпоширеніших туристичних помилок.