Жінки більше хворіють, але живуть довше: результати дослідження

Жінки живуть довше чоловіків

Глобальне дослідження гендерних розривів у здоров’ї показало, що жінки, попри гірше здоров’я, живуть довше за чоловіків. Розглянемо причини довготривалого життя жінок.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «The Guardian», дослідники з’ясували, що жінки частіше страждають від нефатальних захворювань, таких як головний біль, проблеми опорно-рухового апарату та психічні розлади. Чоловіки ж мають вищий ризик передчасної смерті через серцево-судинні захворювання, хвороби дихальної системи, печінки та дорожні травми. З віком розриви в стані здоров’я між чоловіками та жінками стають все більш помітними, що спричиняє довготривале страждання жінок від хвороб та інвалідності. Чоловіки ж несуть більший ризик від смертельних захворювань.

У рамках дослідження розглядалися відмінності у 20 основних причинах захворювань та смертей у чоловіків і жінок з урахуванням вікових та регіональних показників. Для цього аналізували дані за 2021 рік, проте не брали до уваги стани здоров’я, пов’язані зі статтю, як-от гінекологічні захворювання чи рак простати.

Згідно з оцінками аналізу, найчастішими причинами захворювань і смертей у чоловіків були:

– COVID-19;

– дорожні травми;

– серцеві, дихальні та печінкові хвороби.

У жінок найпоширенішими симптомами виявились:

– біль у попереку;

– депресивні та тривожні розлади;

– головний біль;

– хвороби кісток і м’язів;

– хвороба Альцгеймера та інші види деменції;

– ВІЛ та СНІД.

Ці стани, за результатами дослідження, сприяють розвитку хвороб і інвалідності протягом життя, але не призводять до передчасної смерті. Автори дослідження зазначають, що майбутнє планування системи охорони здоров’я має враховувати широкий спектр питань, що стосуються жінок, з урахуванням вищого рівня інвалідності.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, хто приносить більше шкоди природі – жінки проти чоловіків.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

1 Comment

  1. отак завжди – не бухають, а хворіють. мужики бухають – але недовго. живуть жінки довше, але хіба це життя?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *