Загроза безробіття: чи стане штучний інтелект новим викликом для людства

Майбутнє штучного інтелекту

Ілон Маск нещодавно викликав хвилю дискусій своїм прогнозом стосовно того, що штучний інтелект врешті-решт замінить усі робочі місця. До цієї думки приєднався футурист Аллан Грейн.

За даними STUDway із посиланням на «Сikavosti», хоча ідея забезпечення загального високого доходу для підтримки безробітного суспільства може здаватися утопічною, вона також викликає занепокоєння щодо можливого поширення безцільності та депресії, пише Грейн. На картині XVI століття «Країна ледарів» зображено суспільство неробства і ліні, що підкреслює потенційні негативні наслідки світу без роботи, зазначає він.

Дослідження науковців також показують значний зв’язок між безробіттям і депресією. Проте майбутнє роботи не є «бінарним вибором» між повною автоматизацією та виключно людською працею. Найімовірніше, ШІ візьме на себе виконання рутинних завдань, таких як введення даних, обслуговування клієнтів і конвеєрна робота, водночас створюючи нові можливості в галузях розробки, обслуговування робототехніки та науки про дані. Головне – це адаптація, вважає футурист.

Щоб досягти успіху в економіці, керованій ШІ, нам доведеться набувати нових навичок і навчатися протягом усього життя. Хоча занепокоєння з приводу втрати робочих місць цілком обґрунтовані, зосередження виключно на можливому антиутопічному майбутньому «не враховує можливостей», які відкриває ШІ. Активно готуючись до змін, ми можемо забезпечити, що майбутнє роботи сприятиме прогресу і процвітанню людини, підсумував Грейн.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що було проведено перший конкурс краси для віртуальних моделей.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *