Єгипетські піраміди вирішили “відремонтувати”: вчені занепокоїні

Влада Єгипту вирішила відновити оригінальний вигляд піраміди фараона Мікеріна (Менкаура) в Гізі, що викликало протести вчених по всьому світу. Чиновники прагнуть відновити оздоблення, що зазнало пошкоджень або було видалено з піраміди багато століть тому. За інформацією Міністерства туризму і старожитностей Єгипту, чиновники планують відновити червоний асуанський граніт, яким була прикрашена піраміда на третину своєї висоти, використовуючи блоки, що лежать поруч.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «УНІАН», проект відновлення викликав суперечки в соцмережах і серед вчених. Деякі користувачі висловлюють невдоволення та пропонують «випрямити Пізанську вежу» або наклеїти шпалери на піраміди. Багато вчених виступають проти реконструкції, вважаючи проект «абсолютно ненауковим». Археолог Моніка Ханна вказує, що більшість блоків навколо піраміди не були оброблені та будівельники пірамід не використовували їх для оздоблення.

Вчений Ібрагім Мохамед Бадр висловив побоювання, що на піраміду можуть встановити блоки, які не мають історичного значення. Професор Кетлін Куні вважає, що відновлення фасаду піраміди є спробою «змінити минуле». Газета The Washington Post зазначає, що піраміди входять до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і зазначає, що зміни в їх вигляді вимагають обговорення та оцінки спеціальною комісією. За даними видання «Аль-Манасса», роботи призупинені, аби провести оцінку проекту.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про хот-йогу: що робить цю практику такою унікальною.

Віртуальні та реальні подорожі, де для вас знайдуться найцікавіші історії та події, які зроблять наш світ цікавішим і насиченим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *