Елітний клуб Євробачення: що таке Велика п’ятірка

Велика п'ятірка Євробачення

Популярність Євробачення різко зросла за останні десятиліття і багато країн приєдналися до пісенного конкурсу за останні 30 років. Однак деякі країни, які стояли біля витоків шоу, мають особливий статус і називаються «Великою п’ятіркою». Що ж таке Велика п’ятірка Євробачення?

За даними STUDway із посиланням на «vikna.tv», Велика п’ятірка Євробачення – це п’ять країн-засновників шоу, які мають привілейований статус. Цей статус був наданий їм у 2000 році, коли було вирішено, що країни-засновниці будуть автоматично проходити до фіналу.

До цієї групи країн входять:

1. Франція

2. Німеччина

3. Велика Британія

4. Іспанія

5. Італія (приєдналася до цієї групи у 2011 році після тривалого періоду неучасті в конкурсі).

Крім того, ці країни є найбільшими спонсорами конкурсу та вкладають значні фінансові ресурси в його організацію. Окрім країн-засновників, право на автоматичне проходження у фінал має країна-переможниця минулого року. У 2024 році відбулися певні зміни в правилах, пов’язаних з Великою п’ятіркою. Тепер представники цих країн виступають у півфіналах разом з іншими учасниками, але це не впливає на їх особливий статус і вони все ще автоматично проходять у фінал.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що Україна встановила історичний рекорд на Євробаченні.

Провідник у світ стилю та естетики, надаючи поради щодо тенденцій у моді, красі та здоров'ї, і створюючи гармонію у житті наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *