Японія планує революційну транспортну систему: Autoflow-Road з’єднає Токіо та Осаку конвеєрними стрічками

Японія планує революційну транспортну систему

Уряд Японії оголосив про амбітні плани щодо будівництва Autoflow-Road – мережі високотехнологічних автоматизованих конвеєрних стрічок, які з’єднають Токіо та Осаку. Цей незвичайний проєкт покликаний вирішити логістичну кризу, спричинену гострою нестачею водіїв та зростаючим попитом на вантажоперевезення.

За даними STUDway із посиланням на «Сikavosti», мережа конвеєрних стрічок загальною довжиною близько 500 км проляже між двома мегаполісами. За задумом авторів, це забезпечить ефективне та безперервне переміщення вантажів, створивши автоматизовану систему транспортування товарів. Конвеєрні стрічки будуть встановлені в трьох основних варіантах:

– підземні: у тунелях під основними автомагістралями;

– надземні: на спеціальних естакадах понад дорогами;

– вздовж узбіч: на спеціальних платформах вздовж автомагістралей.

Наразі не розкрито всі технічні деталі, але відомо, що окремі піддони на стрічках зможуть перевозити до 1 тонни вантажу. За розрахунками, щоденний вантажопотік Autoflow-Road, запуск якого заплановано на 2034 рік, замінить 25 000 вантажних трейлерів. Очікується, що високотехнологічні конвеєрні стрічки значно підвищать ефективність логістики, допоможуть вирішити проблему дефіциту водіїв та сприятимуть зменшенню викидів парникових газів. Однак ключовим питанням залишається вартість будівництва. За оцінками, 10 кілометрів підземного тунелю обійдуться в 7-80 мільярдів єн. Це значить, що загальна вартість всієї системи, яка з’єднає Токіо та Осаку, може сягнути 3,7 трильйона єн.

Зважаючи на стрімкий розвиток технологій, не всі експерти впевнені, що Autoflow-Road буде конкурентоспроможним до 2034 року, коли планується запуск проєкту. Зокрема, не виключено, що до того часу безпілотні транспортні засоби стануть більш доступними та поширеними. Не зважаючи на ці сумніви, японське міністерство звернулося до приватних компаній з проханням інвестувати в будівництво Autoflow-Road. Цей амбітний проєкт може стати справжнім проривом у сфері логістики та транспорту, але його реалізація потребуватиме значних зусиль та інвестицій.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, чи стане штучний інтелект новим викликом для людства.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *