Війна загрожує не лише руйнацією інфраструктури та втратами життів, але й природі. Росія завдає екоциду, забруднюючи водойми та ґрунти. Це може мати довгострокові наслідки, такі як зміни клімату та кислотні дощі. Найбільшу небезпеку становлять вибухи боєприпасів, які викидають хімічні речовини в атмосферу та ґрунт.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «vikna.tv», мешканці Київщини, де були бойові дії, вже займаються сільським господарством, наражаючи себе на небезпеку через забруднення ґрунтів. Такі ґрунти схожі до зон Чорнобильської катастрофи. Сірка, що входить до складу боєприпасів, залишається в повітрі після вибухів. Її вдихання може спричинити захворювання легенів та підвищити ризик онкологічних захворювань. Збитки від забруднення повітря становлять 923 млрд грн, ґрунтів – понад 138 млрд. Було знищено 40 нафтобаз, що призвело до викиду 499 тис. тонн токсичних речовин.
Україна зазнає постійних обстрілів, а багато територій вимагають тривалого розмінування. Ліси також постраждали: від бойових дій вони зазнали понад 100 великих пожеж. Збитки рослинному світу та лісам становлять 183 млрд грн. Пожежі руйнують верхній родючий шар землі, що може призвести до низької врожайності в майбутньому. Доступ до чистої питної води ускладнений, що може призвести до забруднення річок, поширення інфекцій та підвищення ризику онкологічних захворювань.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про війну в новинах: психотерапевт розповів, як зберегти психіку та не опинитися в пастці негативу.