Дослідження доводить: паперовий текст засвоюється краще, ніж електронний

Паперові книги чи гаджети

Дослідники з Університету Валенсії встановили, що друкований текст краще засвоюється, ніж електронний. За даними дослідження, люди, які читають паперові матеріали, розуміють текст у 6-8 разів краще, ніж ті, хто читає з гаджетів. Учені проаналізували 25 досліджень з 2000 по 2022 роки, охопивши майже 470 тис.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «vikna.tv», дослідники також помітили, що з віком зв’язок між читанням та розумінням тексту зростає. Читання з гаджетів має низький рівень розуміння, незалежно від того, чи це література, новини чи інша інформація. Професор та співавтор дослідження Ладіслао Сальмерон зазначив, що зв’язок між цифровим читанням та розумінням тексту майже відсутній. Електронний текст часто програє через простий стиль написання, відсутність складності та аргументованості, а також загально нижчу якість порівняно з паперовим текстом.

Читання з гаджетів часто призводить до поверхневого огляду тексту, а не до глибокого розуміння. Діти можуть ще більше відволікатися на повідомлення та сповіщення. Хоч дослідники не заперечують користі цифрового читання, вони рекомендують батькам купувати дітям паперові книжки та підручники замість електронних.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про 5 захопливих історій, екранізація яких виходить у 2024 році.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *