Осіння меланхолія часто асоціюється з похмурими днями, сірим небом та дощем, але дослідники стверджують, що пік тривожності та депресії припадає не на осінь, а весну. Що ж робити, щоб знизити тривожність та покращити настрій?
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «lux.fm», ось декілька порад, як впоратися з весняною хандрою:
– Фізична активність
Люди, які займаються спортом, відчувають більше радості в порівнянні з тими, хто не займається. Навіть заняття раз на тиждень або 10 хвилин спорту щодня можуть покращити настрій. Загалом активні люди рідше страждають від депресії.
– Весняне прибирання
Організація та впорядкованість допомагають знизити тривожність і заощадити час, а процес прибирання має терапевтичний ефект. Прибирання в домі часто прирівнюється до «прибирання в голові». Безлад у просторі викликає напругу, тому його усунення може значно підвищити настрій. Крім того, прибирання дає нам відчуття контролю над ситуацією, що позитивно впливає на психічний стан.
– Сонячні прогулянки
Приймайте вітамін D під час прогулянок на сонці – це підвищить рівень серотоніну, який, ймовірно, впав за зимові місяці. 10 хвилин на вулиці може підняти настрій.
– Розслабляйтесь
Приділіть час улюбленим заняттям: читанню, написанню щоденника чи творчості. Розумова і творча діяльність допомагають підтримувати високий рівень енергії.
– Переосмисліть харчування
Весняна астенія – це труднощі адаптації до мінливої погоди через зниження споживання свіжих фруктів та вітамінів взимку. Симптоми включають уповільнені рухи, слабкість і брак енергії. Підтримайте організм, змінивши солодку та жирну їжу на більш здорові варіанти: нежирний білок, фрукти, овочі, цільнозернові продукти та необхідні вітаміни й мінерали.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про нові дослідження, які розкривають вплив тривалості сну на емоційне здоров’я.