Згідно з дослідженням Американської академії медицини сну, проведеним у 2023 році, понад третина американців вибирає спати окремо від своїх партнерів для поліпшення якості свого сну. Особливо це популярно серед мілленіалів (від 28 до 42 років), серед яких 43% спить нарізно. Для покоління бейбі-бумерів (народжені між 1946 і 1965 роками) так робить лише 22%, для покоління Х (1965–1980) – 33%, а для покоління Z (1997–2012) – 28%.
Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «bbc», експерти висловлюють припущення, що ця тенденція виникає через зміни в культурі, де молодше покоління не соромиться вибирати зручний спосіб сну. Історики зазначають, що раніше було властиво спати в різних кімнатах, особливо серед високих соціально-економічних класів. Експерти пояснюють, що такий підхід до сну може мати кілька переваг, зокрема, поліпшення регулярного і глибокого сну. Відсутність якісного сну може негативно впливати на здоров’я. Люди, які не можуть належним чином висипатися, частіше схильні до суперечок та втрати співчуття. Експерти стверджують, що «розлучення для сну» може зробити стосунки у подружжі більш «здоровими».
Щодо фізичної можливості спати нарізно, для багатьох це не стає питанням вибору, але може виникнути страх втрати близькості. Проте, переваги можуть переважити можливі негативні наслідки, забезпечуючи якісний сон і поліпшуючи загальне самопочуття. Загалом, «розлучення для сну» стає важливим аспектом життя пар, які прагнуть досягти оптимального висипання та зберегти здорові стосунки.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як святкують День закоханих у різних країнах світу.
Несподівана ідея щодо розлуки для покращення сну! Здається, що це може дійсно покращити стосунки, якщо обом партнерам важливо мати свій простір для відпочинку.