Пивовари зі штучним інтелектом: кухоль з ідеальним високотехнологічним пивом

Саме над цим працює група дослідників у самому серці Бельгії — вони використовують штучний інтелект, аби розкрити секрети досконалості пивоваріння.

Як саме вони це роблять? З’ясуємо.

Інноваційні дослідження

Уже не одне століття броварі шукають секрет чудового смаку пива, і деякі вчені вважають, що ШІ може допомогти їм вдосконалити це мистецтво.

Чимало людей звикли ставити ChatGPT різноманітні запитання на кшталт того, як горобці в’ють гнізда, коли з’явиться ШІ розумніший за людину, чи який бонус в онлайн-казино найкращий. А одна група вчених переконана, що він здатний розв’язувати набагато складніші проблеми.

Такі дослідження очолює професор найстарішого університету Бельгії, Католицького університету Левена, Кевін Ферштрепен. Він вважає, що ШІ може допомогти розгадати складну головоломку людського смакового сприйняття, особливо коли йдеться про пиво.

На відміну від склянки води, пиво містить симфонію сотень молекул аромату, які спокушають наші смакові та нюхові рецептори. Але справжня магія полягає в тому, як ці молекули взаємодіють, аби створити унікальні риси смаку кожного сорту.

Наукове пояснення чудового пивного смаку

Як і всі великі наукові експерименти, пошук хімічної реакції, яка створює чудовий алкогольний напій, це важка праця.

Група Ферштрепена розпочала багаторічну одіссею. Вони проаналізували хімічний склад 250 сортів бельгійського пива, що варяться за 22 різними стилями — від свіжих лагерів до фруктових делікатесів і складних траппістських елів. 

Кожну деталь ретельно перевіряли, від вмісту алкоголю та рівня рН до наявності понад 200 сполук, що впливають на смак, на кшталт фруктових етерів, що виробляються дріжджами, та хмелевих терпеноїдів — різновид органічних хімічних речовин.

Але зрозуміти хімічний склад — це лише половина справи. Щоби зафіксувати вплив на людину, спеціальна дегустаційна група з 16 осіб 3 роки відбирала зразки та оцінювала кожне пиво за 50 різними ознаками, від якості хмелю до солодкості та кислотності. Це важко, але ж хтось це має робити.

На цьому дослідники не зупинилися. Вони заглибилися у світ онлайн-оглядів та рекомендацій щодо пива, аби проаналізувати 180 000 записів на популярних споживчих платформах. Такий величезний масив даних допоміг їм зрозуміти, як особисті смаки (разом з упередженнями через ціну) впливають на сприйняття напою.

Але важливо інше: такий аналіз довів дивовижну кореляцію між відгуками в інтернеті щодо гіркоти, солодкості та інших аспектів і оцінками внутрішньої дегустаційної комісії.

Найважливіші результати

Результати аналізу приголомшили — навіть мікроскопічні зміни хімічного складу пива можуть кардинально вплинути на його смак.

Навіть традиційно непопулярні молекули можуть стати учасниками процесу, якщо вони наявні в правильній комбінації та в оптимальних концентраціях. Це здивувало дослідників і показало шлях до нових смакових можливостей.

Ця гора даних стала паливом для штучного інтелекту. За допомогою алгоритмів машинного навчання вчені побудували складні моделі, які здатні передбачати смак пива та його споживчу оцінку суто з огляду на хімічний склад напою.

Дослідники почали експериментувати із цими моделями: вони придбали в крамниці звичайне пиво й додали до нього рекомендовані ШІ елементи, на кшталт молочної кислоти та гліцерину, які є важливими складниками задоволення від споживання пива.

Результати були революційними — дегустаційна комісія підтвердила, що пиво зі штучним інтелектом продемонструвало кращі результати як для алкогольної, так і для безалкогольної версії.

Такі показники, як солодкість, густина та загальна оцінка суттєво покращилися.

Люди-пивовари нікуди не дінуться

Може здатися, що роботи готові замінити людей навіть у таких далеких сферах, які передбачають вплив на смак, що може загрожувати людям-пивоварам.

Однак Ферштрепен підкреслює, попри можливості штучного інтелекту, він не замінить майстерності пивовара. «Моделі зі ШІ передбачають хімічні зміни, але пивовари однаково мають втілювати їх у життя через зміни в рецептурі та технології пивоваріння», — пояснив науковець.

Це дослідження демонструє нам, що в майбутньому ШІ зможе допомагати пивоварам з ідеями для тонкої зміни смаку, що може стати революцією у світі безалкогольного пива.

Тож наступного разу, коли ви піднімете келих, згадайте не лише про майстерність пивовара, а і про мовчазний внесок ШІ — високотехнологічного партнера в пошуках ідеального смаку.

Вірний навігатор Studway, який об'єднує нашу команду та визначає шлях для створення інноваційного та впливового контенту для наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *