Нейронні мережі та штучний інтелект: скоро ми зможемо розмовляти з котами та собаками

домашні тварини

Низка наукових груп з університетів активно працює над створенням нейронних мереж, спрямованих на розуміння мови тварин. Ці інноваційні системи використовують бази даних та штучний інтелект для аналізу поведінки, міміки та звуків, що видають тварини, з метою розкриття їхнього смислового змісту. Такий науковий напрямок наближає час, коли власники домашніх улюбленців зможуть дійсно розуміти емоції та думки своїх котів чи собак.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Daily Mail», Earth Species Project – некомерційна організація, заснована у 2017 році, є однією з організацій, що вивчає комунікацію тварин. Вони не лише аналізують спілкування свійських тварин, але і досліджують мову китів, ворон та інших представників фауни. Основна мета проекту – створення пристрою, який зможе відтворювати звуки, зрозумілі тваринам, надаючи можливість для двосторонньої комунікації. Аза Раскін, один із співзасновників Earth Species Project, вважає, що протягом наступних 12-36 місяців можуть бути створені пристрої для спілкування з тваринами. Це відкриє шлях до синтетичних китів чи ворон, які зможуть «розмовляти» мовою відповідних видів, викликаючи унікальне сприйняття інших тварин.

Навіть дослідники з Університету Лінкольна застосовують штучний інтелект для класифікації та розуміння виразів обличчя котів. Нова модель ШІ прагне перекладати не лише вирази обличчя, але й гавкіт собак. Дослідження мови кажанів також розкрило, що їхня комунікація більш складна, ніж вважалось раніше, включаючи використання імен, обговорення їжі та спеціальну «мову» для спілкування з дитинчатами.

Віртуальні та реальні подорожі, де для вас знайдуться найцікавіші історії та події, які зроблять наш світ цікавішим і насиченим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *