Історія евакуації з Маріуполя від продюсера фільму «20 днів у Маріуполі»

Фільм «20 днів у Маріуполі»

Продюсер фільму «20 днів у Маріуполі» Василіса Степаненко поділилася вражаючими деталями про те, як вони з командою вивозили відзняті матеріали з блокадного міста. За її словами, останні дні в Маріуполі дуже небезпечними.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Мета», російські ЗМІ розпочали активну кампанію з поширення дезінформації, називаючи їх «інформаційними терористами». Технічні проблеми з’являлися на кожному кроці, а пам’яті з картами було заповнені. Тому вирішено було евакуюватися, щоб зберегти усі матеріали. 14 березня 2022 перші люди виїхали з міста, отримавши від редакції команди повідомлення про необхідність евакуації.

Спочатку команда спробувала виїхати з волонтерами «Червоного хреста», але вони запізнилися. Допоміг поліцейський Володимир, який, ризикуючи власним життям, забрав команду та їх сім’ї на своєму авто. Проїжджаючи через 15 російських блокпостів, журналісти приховували пам’яті з картами, щоб зберегти важливе відео. Жінки ховали карти в собі, а Василіса Степаненко приховала карту парамедика Тайри в тампоні.

Степаненко також зазначила, що статуетка «Оскара», отримана фільмом, зараз знаходиться у режисера Мстислава Чернова. Вона сподівається, що «Оскар» коли-небудь повернеться до Маріуполя. Після виходу фільму Степаненко почала отримувати погрози від росіян, проте вона не реагує на них, бо впевнена, що правда на їхньому боці.

Нагадаємо, що раніше поліцейский, який вивіз знімальну команду, розповів про свою ключову роль у фільмі «20 днів у Маріуполі».

Віртуальні та реальні подорожі, де для вас знайдуться найцікавіші історії та події, які зроблять наш світ цікавішим і насиченим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *