Люди з телефонами у руках – звичне явище в сучасному світі. Ми бачимо це на вулицях, у кафе, магазинах та в транспорті. Зігнуті шиї, нахилена голова і втрата уваги, яку вчені називають «цифровою сліпотою». Проте, проблема полягає не лише в відсутності уваги – смартфон непомітно впливає на багато аспектів нашого життя та здоров’я.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «The New York Times», якщо носити телефон у руці, то з часом він може змінити наш спосіб ходьби і поставу, але ми можемо помітити це лише спостерігаючи збоку. Уейн Джанг, доцент кафедри інженерії Університету Флориди, досліджуючи зв’язок між користуванням телефоном та травмами під час ходьби, зазначає: ми навіть не помічаємо, як рефлекторно коригуємо свої рухи. Відеозаписи показують, що люди з телефонами йдуть на 10% повільніше, роблять коротші кроки, частіше зупиняються та довше стоять на місці. Звісно, це впливає на фізичну форму та поставу, оскільки ходьба часто є основним видом рухової активності протягом дня, при цьому збільшується навантаження на м’язи шиї та спини. Так звана «текстова шия», яка виникає при тривалому нахилі голови до екрана гаджета, характеризується скутістю та болями в шийній ділянці.
Крім того, будь-яка багатозадачність, включаючи користування телефоном, може стати джерелом стресу. Коли ми використовуємо телефон одночасно з виконанням інших завдань, наш організм переживає стресове навантаження. Дослідження показують, що люди, які більше користуються телефонами під час бігу на біговій доріжці, мають вищий рівень стресового гормону кортизолу. Нещодавні дослідження також підтверджують, що прогулянка в парку без телефону приносить більше позитивних емоцій, ніж з гаджетом.
Тривалий нахил голови до екрана телефону не лише знижує здатність до балансування і збільшує ризик спотикання, але це також може призвести до серйозних травм. За період з 2011 по 2019 рік в США зафіксовано близько 30 000 травм, пов’язаних з використанням телефону під час ходьби, причому найчастіше травмувалися молоді віком від 11 до 40 років. Найнебезпечнішими місцями для таких травм виявилися сходи в будинках, пішохідні переходи та нерівні поверхні. Тож якщо ви не можете відмовитися від свого телефону, слід бути особливо обережними, коли пересуваєтеся, особливо на вулиці.