Зміна доби від 10 до 25 годин: чому Земля сповільнюється і як це вплине на нас

Доба на Землі

Упродовж геологічної історії Землі тривалість доби суттєво відрізнялася від сучасної. Як стверджує Сара Міллхолланд, доцентка кафедри фізики Массачусетського технологічного інституту, в різні епохи дні на нашій планеті були як коротшими, так і довшими.

За даними STUDway із посиланням на «OBOZ.UA», дослідження свідчать, що спочатку Земля оберталася навколо своєї осі менш ніж за 10 годин. Ця швидкість обертання була наслідком зіткнення з протопланетою розміром з Марс. Це зіткнення призвело до значного збільшення кутового моменту Землі та відокремлення від її поверхні величезної маси, яка згодом стала Місяцем.

З часом, як зазначає професор планетології Каліфорнійського технологічного інституту Костянтин Батигін, припливний вплив Місяця уповільнив обертання Землі, збільшивши тривалість доби до 19 годин. Навіть сьогодні тривалість земного дня не є постійною величиною. Її зміни відбуваються дуже повільно, адже доба збільшується лише на 1,7 мілісекунди протягом століття.

«Зміна швидкості обертання Землі відбувається досить поступово, щоб еволюційні процеси могли адаптуватися до неї. Відносна зміна орбітальної швидкості не буде помітною в повсякденному житті»,

– пояснює професор Батигін.

Головним фактором уповільнення обертання нашої планети є Місяць, який поступово віддаляється від Землі. Цей процес відбувається так повільно, що знадобиться понад 200 мільйонів років, щоб доба досягла 25 годин.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про у верхів’ях Амазонки знайшли «долину загублених міст»: археологи називають це сенсацією.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *