Коли йдеться про домашній текстиль для дітей, його вибір потребує особливої уваги. Адже він має відповідати певним вимогам. Тому, обираючи дитячу ковдру, виділіть час та добре ознайомтеся з її характеристиками.
Наповнювач
Одним з головних критеріїв при виборі ковдри є наповнювач. З урахуванням чутливості шкіри та дихальної системи дітей, особливо молодшого віку, важливо, щоб матеріал був гіпоалергенним.
- Пух, вовна. Для немовлят та малюків рекомендується уникати наповнювачів тваринного походження, оскільки вони можуть викликати алергію. А от для старших дітей, коли їхня імунна система вже більш стійка, вовняні та пухові ковдри стануть чудовим рішенням.
- Бамбук, льон, бавовна. Рослинні наповнювачі підходять дітям різного віку. Вони не викликають алергії та забезпечують комфортний сон.
- Тинсулейт, силіконізоване волокно. Ковдри зі штучними наповнювачами все більше стають популярними. Вони не тільки гіпоалергенні та мають чудові теплозберігаючі властивості, а й більш доступні за вартістю.
Розмір
Збираючись купити дитячу ковдру, обов’язково подивіться, щоб вона відповідала розмірам спального місця та віку малюка. Якщо вона буде занадто великою, дитина може заплутатися в ній, що може спричинити не тільки дискомфорт, а й небезпечні ситуації. Якщо вибрати малий за розмірами аксесуар, то дитина не зможе повністю вкритися та буде часто прокидатися вночі.
Для немовлят оптимальним варіантом є ковдра 80х80 см, для комфортного відпочинку малюків 3-5 років достатньо моделі 120х160 см, а старшим дітям можна вибирати більші ковдри, що підходять за розміром ліжка.
Сезонність
Не варто забувати про теплозберігаючі властивості текстилю. Адже ковдрою користуються впродовж усього року і важливо підібрати варіант, що відповідає погоді. Навіть влітку вона потрібна, бо бувають дні, коли температура знижується й невкритим спати некомфортно.
Зимові ковдри
Для холодної пори року варто обирати вироби з більш щільним наповнювачем, який має високі зігріваючі властивості. Чудово підійдуть ковдри з пуху, вовни чи холлофайберу. Вони забезпечать необхідний рівень тепла та створять затишну атмосферу для сну.
Демісезонні ковдри
Для осені та весни, коли температура може суттєво змінюватися, вибирають текстиль з наповнювачем, як у зимових моделей, але менш щільний.
Літні ковдри
У літні місяці оптимальним рішенням стануть легкі бавовняні ковдри. Вони добре пропускають повітря та не викликають перегріву. А шовкові створюють комфортний мікроклімат у найбільш спекотні дні.
Крім того, зверніть увагу на особливості догляду за ковдрами. Адже дитячій текстиль може частіше забруднюватися. Краще обирати моделі, які можна прати у машинці без втрати форми та якостей.
Ми розповіли про найважливіші моменти щодо вибору дитячої ковдри. Радимо визначитися з характеристиками текстилю ще до шопінгу. Це допоможе уникнути поспіху та купити ідеальний текстиль для максимального комфорту вашої дитини.