13 лютого 2024 року президент Зеленський підписав закон, що легалізує медичний канабіс. 15 лютого цей закон був опублікований у парламентській газеті «Голос України». Закон вступає в дію через півроку після його опублікування – отже це відбудеться у другому півріччі 2024 року. Що ж являє собою медичний канабіс, які його лікувальні властивості, в яких країнах він використовується – розбираємо у матеріалі.
Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «vikna.tv», медичний канабіс – це рослинна речовина, яка використовує активні речовини конопель для полегшення різних станів і захворювань. Однак, через невірне уявлення, багато людей сприймають його як наркотичний засіб, а не як ефективний метод медичної терапії. Основні компоненти медичного канабісу – це каннабідіол (CBD) та дельта-9-тетрагідроканнабінол (THC). Каннабідіол не має психоактивних властивостей і використовується для лікування різних станів без виклику ейфорії.
Медичний канабіс знаходить своє застосування у лікуванні спазмів та судом, болю, анорексії, посттравматичного стресового розладу (ПТСР), тривожних розладів, глаукоми, псоріазу, хвороби Паркінсона та епілепсії. Лікування медичним канабісом може бути ефективним для пацієнтів, на яких не діють традиційні методи лікування або в них виникнули побічні ефекти. Зокрема,таке лікування може бути корисно для людей із хронічними захворюваннями, раком, розладами апетиту та неврологічними проблемами. Важливою перевагою медичного канабісу є його можливість полегшувати страждання пацієнтів, зменшуючи біль та інші неприємні симптоми. Також, в порівнянні з деякими традиційними ліками, він може мати менше побічних ефектів.
Слід зазначити, що у світі багато країн вже легалізували медичний канабіс, надаючи пацієнтам доступ до цього ефективного методу лікування. Однак важливо пам’ятати, що перед початком будь-якого курсу лікування медичним канабісом, слід звернутися до лікаря, який розгляне індивідуальні потреби та можливі ризики.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як відмова від чаю та фаст-фуду може знизити рівень «вічних хімікатів» у крові.
Ваша стаття мені дуже допомогла, чи є ще пов’язаний вміст? Дякую!