Верховна Рада України ухвалила новий закон про вищу освіту: що зміниться для студентів та університетів

Новий закон про вищу освіту

23 квітня ВР України прийняла закон про індивідуальні освітні траєкторії, що спрямований на євроінтеграцію та модернізацію вищої освіти країни.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «vikna.tv», цей закон передбачає низку змін для студентів та закладів вищої освіти (ВО). Завдяки новій моделі вступу через міждисциплінарні освітні програми студенти зможуть вибирати конкретну спеціальність після 1 або 1, 5 року навчання. Нові міждисциплінарні освітні програми на рівні бакалавріату будуть складать відповідно до потреб регіонів та роботодавців. Студенти на контрактній формі навчання зможуть самі визначати тривалість навчання, закінчуючи 4-річну програму за 3 роки або поєднуючи навчання з працею та завершуючи програму протягом 6-8 років.

Університети таким чином будуть більш автономними, що дозволить їм визначати власні підходи для наближення до європейських стандартів ВО. Також збільшиться кількість вибіркових дисциплін. Для правових, медичних та правоохоронних спеціальностей, будуть чітко визначені вимоги до компетентностей та результатів навчання, включаючи складання державних кваліфікаційних іспитів. У найближчі місяці оновлять стандарти ВО, що збільшить вибір для студентів. Мін. освіти сподівається, що ця реформа підвищить конкуренцію серед університетів та поліпшить якість освіти.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про дуальну освіту в Україні: що варто знати про цю форму навчання.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *