Велике виверження або ядерна війна: яка рослина стане останньою надією людства на виживання

Припустімо катастрофічну подію, яка затемнює сонце, наприклад, велике виверження вулкана або навіть ядерна війна. Це призведе до руйнування сільського господарства, але дослідники стверджують, що морські водорості можуть стати ключовим елементом в порятунку людства від голодної смерті.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «phys.org», група дослідників заявляє, що для порятунку людства від голодної смерті у разі ядерної війни можуть бути використані морські водорості. За їхніми словами, зниження сонячного світла під час ядерної зими, зіткнення з астероїдом/кометою або виверження великого вулкана призведе до знищення сільського господарства. Тому для людства необхідні надійні джерела їжі. Морські водорості вважаються найбільш перспективними, оскільки вони можуть швидко розвиватися в різних умовах навколишнього середовища.

«Інвестиції в створення ферм для вирощування морських водоростей допоможуть уникнути глобального голоду у випадку раптового зменшення сонячного світла»,

– стверджує дослідник з Кентерберійського університету Девід Денкенбергер.

Науковці виявили, що водорості досить стійкі, щоб вижити в океанах навіть після повномасштабної ядерної війни. За підрахунками, у разі початку ядерної війни і запуску тисяч боєголовок в атмосферу Землі буде викинуто приблизно 150 тераграмів сажі, які заблокують сонячне світло на кілька років. Проте залишкове сонячне світло все ж буде достатнім для фотосинтезу та росту морських водоростей, навіть за умови наявності чорного вуглецю в атмосфері.

Згідно з дослідженням, з оптимальною площею для вирощування морських водоростей, їхня продукція могла б задовільняти до 45% світового попиту на продукти харчування всього за 9 місяців інтенсивного виробництва. Вчені також підкреслюють, що лише до 15% людського раціону може бути покрито морськими водоростями через високий вміст йоду в них. Відповідаючи на питання про придатність морських водоростей для споживання після ядерної війни, вчені стверджують, що вони природним чином поглинатимуть забруднення з довкілля, але вміст токсинів можна зменшити до безпечного рівня.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, чим здивує новий iPhone 16: інсайдерські деталі та ексклюзивні подробиці.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *