Велика тихоокеанська сміттєва пляма: масштаби жахливої катастрофи, про яку мало хто знає

Велика тихоокеанська сміттєва пляма

Актуальність проблем екології та забруднення Землі нині не можна недооцінювати. Вже зараз ми стикаємося з викликами, пов’язаними зі збереженням довкілля, але часто уявити повну картину впливу людської діяльності на Землю досить складно.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «bbc», у 1997 р. капітан Чарльз Мур плив з Гаваїв до Каліфорнії, коли він побачив безперервний потік пластику на поверхні океану. Так він відкрив Велику тихоокеанську сміттєву пляму, яка є найбільшою з п’яти у світі. Вони формуються за рахунок океанських течій, які збирають сміття, пластик та дрейфують по океану. Розміри плями настільки масштабні, що супутники часто сприймають її як сушу. Вже 25 років від виявлення першої плями дослідники розмірковують про її знищення, проте вирішення цієї проблеми стає все складніше. Кораблі можуть безперешкодно проходити крізь пляму, оскільки 94% сміття – це мікропластик.

Професор Волтер Ліл вказує, що більшість людей не має уявлення про цю проблему, тому не бере участь у її вирішенні. Зазначають, що доки нічого не робиться, Велика тихоокеанська сміттєва пляма продовжує зростати. Пластик становить загрозу довкіллю, черепахи плутаються в смітті, а птахи та риби помилково сприймають його як їжу. Боротьба з цією проблемою вимагає комплексного підходу, з використанням технічних можливостей та практичної реалізації. Також можна зменшити кількість відходів за рахунок сортування.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про 10 видів тварин, які знаходяться на межі зникнення.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *