Тести, книги і сайти для профорієнтації

Профорієнтація або професійна орієнтація – це наукова дисципліна, яка допомагає людині обрати майбутню професію з урахуванням всіх її здібностей, потреб і бажань. Якщо ти шукаєш відповідь на запитання «як обрати професію/спеціальність?» – ти звернувся за адресою. Ми підібрали усі необхідні ресурси: тести, книги, сайти і онлайн-курси для профорієнтації.

Тести

Тест Голланда.

Джон Голланд – американський учений, професор психології. Згідно його теорії більшість людей належать до одного із шести типів особистості. Для кожного типу підходять певні професії. Людина, яка обере фах відповідно до свого типу, має більше шансів досягти професійних успіхів та залишитися задоволеною власним вибором. Голланд розробив тест із 240 запитань. Відповіді на них допомагають визначити власний тип особистості та рекомендують професії, бажані для цього типу. Проходження тесту триває в середньому25 хвилин.

Профорієнтаційна анкета.

Містить 27 запитань. Націлена на визначення особливостей твоєї праці: ти орієнтуєшся на себе, команду чи результат.

Тест «Що підходить саме тобі?».

Містить 20 запитань. Вони орієнтовані на визначення того, що тобі дається найпростіше, до чого є найбільша схильність: працювати з людьми, програмувати чи, наприклад, писати музику.

Опитувальник професійних нахилів.

Його створив литовський психолог Йовайші. Тест допомагає виявити нахили до того чи іншого виду професійної діяльності, які він поділив за тематичними напрямками: мистецтво, техніка, робота з людьми, розумова та фізична праця. Опитувальник містить 24 запитання, на які ти відповіси протягом 15 хвилин.

Тест на визначення професійного типу особистості.

Допоможе визначити, яка спеціальність підходить найбільше. Складений на основі тестів Голланда та Йовайші. Містить 30 запитань.

Визначення типу майбутньої професії.

Методику розробив російський психолог Євгеній Клімов. Він виділяє 5 типів особистості. Цей тест класифікує професійні інтереси особистості й на основі цього встановлює приблизну галузь майбутньої професії. Відповіді на 30 запитань тесту займуть приблизно п’ять хвилин.

Тест на професію від «Happy Monday»

Ти маєш змогу пройти спеціальний тест онлайн (близько 90 хв) у зручний для себе час. Пізніше отримати індивідуальну консультацію та докладний pdf-звіт з поясненнями від психолога. Вартість тестування 950 грн.

Карта інтересів.

Це модифікована методика радянського педагога Голомштока. Він визначив 23 основні професійні сфери та об’єднав їх у групи: медицина, мистецтво, педагогіка, військова справа та інші. Особливість методики: виявлення схильності до певних галузей знань. Тест містить 96 легких запитань (приблизно 15 хвилин часу).

Книжки

«Як обрати професію майбутнього» Тамари Сухенко

Автор пояснила, як розширити знання про себе та світ професій, щоб зробити усвідомлений вибір фаху. Також вона пропонує формули, за якими можна самостійно утворити нові професії, затребувані у майбутньому.

«Профорієнтація» Пряжникової та Пряжникова.

У посібнику автори виклали сучасні уявлення про професійне та особисте самовизначення, основи профорієнтації. Особливість книжки: тема про етику профконсультування, організацію та планування праці профконсультанта.

«Східці кар’єри. Азбука профорієнтації» Бондюкова та Соломіна

Видання призначене для молоді, яка обирає для себе професію. З його допомогою можна самостійно ознайомитися із сучасним ринком праці, найзатребуванішими професіями та скласти план власної кар’єри. Також у книжці є психологічні тести.

«Психологія професійного самовизначення» Клімова.

Автор розповідає про найрізноманітніші спеціальності, демонструє проекти різних професійних шляхів. Особлива увага надається психологічному розвитку людини у процесі професійної діяльності. Акцент книжки – на психології вибору фаху.

«Методи активізації особистого і професійного самовизначення» Пряжникова.

У посібнику детально описано різні методики для застосування у групах та індивідуально. Вони допомагають зрозуміти, яка професія підходить саме тобі. Ґрунтується на особливостях людини.

Сайти

Кар’єра

На сайті пропонують ознайомитися із професіями в різних регіонах, є огляд найпопулярніших спеціальностей, алгоритм вибору фаху та типові помилки.

Смартія

Тут знайдеш огляд популярних спеціальностей, різні профорієнтаційні тести, лайфхаки для вироблення навичок, потрібних у кожній професії, інтерв’ю з експертами у сфері працевлаштування тощо.

Стиль життя

Сайт надає алгоритм, який допоможе визначитися, ким ти все ж таки хочеш бути, навіть якщо спершу не мав про це жодного уявлення.

Онлайн-курси

ЕDUGЕT

На цьому ресурсі є багато відеолекцій про особливості різних професій: психолог, бізнес-консультант, журналіст, менеджер з туризму. Є лекція і про те, як обрати фах.

Побудова кар’єри

Курс про те, як побудувати власну кар’єру, правильно обравши спеціальність. Його веде Дмитро Савочкін – керівник служби персоналу міжнародної компанії. Курс складається із 44 занять.

YouTube-канали

Спецурок від МОН «Як обрати професію майбутнього?»

Експертка розповідає про те, чому люди працюють не за спеціальністю та чим треба керуватися під час вибору професії. Вона звертає увагу на особливості сучасного світу. Адже від них залежить майбутнє працевлаштування і розвиток кар’єри.

The School

Канал створений, щоб розповісти старшокласникам про різні професії. Студенти українських ЗВО розповідають про навчання на різних напрямках та особливості майбутньої роботи.

Сподіваємося, ці ресурси допоможуть тобі обрати власну сродну працю.

Провідник у світ стилю та естетики, надаючи поради щодо тенденцій у моді, красі та здоров'ї, і створюючи гармонію у житті наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *