Збій біоритмів під час подорожі може зробити відпустку менш комфортною та ускладнити повернення до звичного розпорядку дня. Синдром зміни часових поясів (джетлаг) може призвести до втоми, розладу шлунка, безсоння та навіть ослаблення імунної системи. Джетлаг атакує наш організм, впливаючи на центральний циркадний годинник, який відповідає за наш біологічний ритм.
Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Inverse», науковець Джеймі Зейцер рекомендує зрозуміти, як регулюються найпервісніші частини нашого тіла, аби легше впоратися з джетлагом. Зейцер вказує, що світло важливе для нашого циркадного годинника і вийти на вулицю вранці може позитивно вплинути на наш організм. Запам’ятайте, що світло допомагає синхронізувати внутрішній центральний годинник і покращує роботу інших частин тіла. Яскраве світло може збільшити частоту серцевих скорочень та підтримати синхронізацію серця. Навіть якщо вам зазвичай не подобається снідати, додавання цього прийому їжі може допомогти перебудувати ваш організм. Їжа слугує потужним сигналом часу для кишківника, а зміна їжового графіку може полегшити адаптацію.
Також важливо включити фізичну активність. Вправи допомагають зміцнити тіло та підтримують здоров’я серця. Регулярні тренування в звичний для вас час дня допомагають переналаштувати організм. Тож головні способи подолання джетлагу: розуміння внутрішніх процесів, вихід на світло вранці, правильне харчування та фізична активність. Наукові дослідження підтверджують, що пристосування до нового часового поясу можливе за один день. Однак це вимагає терпіння, сили волі та уважного відношення до власного тіла.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як зірка “Месників” подолав пухлину в мозку і знову став повноцінною людиною.