Лише 90 секунд до кінця світу: таке рішення вчених щодо «Годинника Судного дня»

На початку 2024 року вчені прийняли рішення не коригувати стрілки «Годинника Судного дня», який почав відлік у 1947 році. За їхніми підрахунками, до кінця світу залишається лише 90 секунд.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Bulletin of the Atomic Scientists», таке рішення вчених не вказує на стабільність світу, а скоріше має спонукати уряди та громадськість до негайних дій. Таке стрімке наближення до армагедону пов’язане з різноманітними глобальними загрозами, що існують сьогодні:

1. Війна Російської Федерації проти України.

2. Загострення ситуації стосовно застосування ядерних озброєнь.

3. Кліматична криза і визнання 2023 року найспекотнішим за всю історію спостережень.

4. Збільшення складності технологій генної інженерії.

5. Розвиток генеративного штучного інтелекту, здатного посилити дезінформацію та впливати на глобальне інформаційне середовище.

«Триваючі загрози продовжують направляти світ на шлях глобальної катастрофи. Воєнна ситуація в Україні та збільшена залежність від ядерної зброї збільшують ризик ядерної ескалації. Такі країни, як Китай, Росія та США, активно модернізують свої ядерні арсенали, підвищуючи загрозу ядерної війни через можливі помилки чи непорозуміння»,

– стверджується в повідомленні.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про секрети ідеальних фото: вам не знадобиться фотоапарат або досвід.

Віртуальні та реальні подорожі, де для вас знайдуться найцікавіші історії та події, які зроблять наш світ цікавішим і насиченим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *