Стратегія заземлення: техніки, які допоможуть пережити стрес

Як подолати стрес

Сьогодні ми живемо в епоху, коли негативні фактори можуть викликати неконтрольовану хвилю негативних емоцій. Крім того, пережитий шокуючий досвід може призвести до посттравматичного стресового розладу (ПТСР), впоратися з яким важко без порад і сторонньої допомоги. Одним з ефективних методів подолання стресу та пов’язаних із ним розладів є стратегія заземлення, яка допомагає позбутися панічних атак і небажаних спогадів.

За даними STUDway із посиланням на «NewsBytes», розповідаємо, як це працює та на що потрібно звернути увагу.

1. Зверніть увагу на своє оточення

Для людей з ПТСР та тривожними розладами важливо зосередитись на реальному світі навколо себе, щоб позбавитись від негативних відчуттів і спогадів. Слухайте звуки вітру, живої природи, шум води чи потріскування вогнища.

2. Виконуйте дихальні вправи

Науково доведено, що діафрагмальне дихання покращує концентрацію та настрій. Також воно знижує рівень кортизолу — гормону стресу.

3. Використовуйте всі 5 почуттів

Техніка «5-4-3-2-1» допомагає зосередитись на реальності. Вона передбачає концентрацію на 5 речах, які ви бачите, 4 речах, які ви чуєте, 3 речах, до яких ви можете доторкнутись, 2 речах, які ви можете понюхати, та 1 речі, яку ви можете спробувати на смак.

4. Поділіться з близькими

Коли ви відчуваєте, що вам важко і спогади вас переповнюють, поговоріть з близькою людиною. Вам не обов’язково ділитися всіма своїми проблемами – достатньо просто поговорити. Це можна зробити під час особистої зустрічі, телефоном чи навіть у повідомленнях.

5. Пограйте з домашнім улюбленцем

Контакт із домашніми тваринами – це справжній антидот від стресу. Якщо у вас немає власного улюбленця, відвідайте друзів, які мають тварину, або подумайте про те, щоб завести свого вихованця, якщо ви готові до цього.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як подолати звичку «заїдати» емоції: психологи пояснюють явище емоційного харчування.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *