Звичка – наш невіддільний супутник і кожна дія, яку ми робимо регулярно, формує наше життя та особистість. Тому, коли йдеться про створення нових корисних звичок, важливо знати, як це робити ефективно.
Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Scientific American», мрієш читати 100 сторінок книги в день чи бігати зранку? Тоді час перейти до дії! Проте навіть після успішного тримання себе в руках напротязі 21 дня, звичка може легко зірватися. Це твердження стало популярним завдяки висловлюванню пластичного хірурга Макса Вілля, що його пацієнти в середньому звикали до нової зовнішності за три тижні. Але воно так і не було підтверджене експериментально. За словами професора Коліна Камерера з каліфорнійського інституту психології, цей термін став популярним лише через те, що 21 день звучить привабливіше, ніж, наприклад, 66 днів. Проте, на практиці, термін формування нової звички є індивідуальним і залежить від багатьох факторів.
Дослідження показують, що для стабільності поведінкових змін зазвичай потрібно від 18 до 254 днів. В середньому учасникам дослідження знадобилося приблизно 66 днів для того, щоб нова звичка закріпилася. Часто, коли людина хоче змінити спосіб життя, вона стає самокритичною і вимогливою, що може викликати стрес та призвести до зривів. Однак можна спростити цей процес, починаючи з простих і конкретних кроків. Важливо слідкувати за прогресом та аналізувати, як нова звичка впливає на самопочуття та настрій. Також важливо не перевантажувати себе новими завданнями та намагатися не заганяти себе під зайвий стрес. Якщо є бажання заохотити себе, то варто обирати нагороди, які відповідають поставленим цілям.
Створення поведінкових асоціацій також може полегшити формування нових звичок. Якщо вибрана звичка пов’язана з регулярним місцем та часом, це може стати підтримкою у процесі формування нового звичайного розпорядку життя.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про ознаки, які розкриють правду стосовно закомплексованих людей.