Щастя від онлайн-шопінгу: психологічні ефекти, про які ви повинні знати перед наступною покупкою

Онлайн-шопінг

Онлайн-шопінг здобув надзвичайної популярності ще під час пандемії, коли відвідування магазинів було забороненим. Сьогодні ж онлайн-покупки не лише не втратили популярності, а й стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Адже потрібно зробити лише кілька кліків і потрібні товари вже на шляху до нашого порогу.

За даними STUDway із посиланням на «vikna.tv», причини зростання популярності онлайн-шопінгу досить очевидні. Він дуже доступний: можна побачити весь наявний товар у будь-який зручний час, а виходити з дому для цього не обов’язково. Крім того, сучасні онлайн-магазини дозволяють робити імпульсивні покупки всього в кілька кліків і відчуття витрачання грошей майже не виникає. Ти не тримаєш гроші в руках, тож прощатися з цифрами на екрані значно легше.

Особливо небезпечно набирати багато товарів за невисокою ціною в різних магазинах. Так можна витратити значно більше грошей, ніж планувалося. А коли над товаром є позначка про останній день акції, знижки чи розпродажу, з’являється бажання швидко встигнути придбати щось за вигідною ціною без достатнього часу, щоб обдумати необхідність цієї покупки.

Інтернет-магазини підвищують шанси імпульсивних покупок та можуть стати проблемою, особливо якщо ми робимо покупки, щоб впоратися зі злістю чи пригніченням, або починаємо витрачати більше, ніж можемо собі дозволити. Якщо ви відчуваєте, що через онлайн-шопінг намагаєтесь впоратися з негативними емоціями, варто переглянути кількість товарів у кошику та звернути увагу на свою купівельну поведінку.

Як онлайн-покупки впливають на нашу психіку? Під час можливості та очікування придбання речі вивільняється гормон дофамін. Проте після отримання речі його рівень трохи знижується. Гормон спрацьовує, коли людина, наприклад, розпаковує пакунки з придбаними товарами. Ми можемо відчувати радість ще до того, як зробимо покупку. Крім того, покупки заспокоюють. Напруга від вибору товарів онлайн значно менша, ніж у звичайному магазині, де консультант може бути у поганому настрої, може бракувати потрібного розміру чи кольору, або ж може бути велика черга на касу. Однак існує ризик потрапити на шахраїв, які заберуть гроші, а товар не надішлють. Тому важливо знати, як купувати онлайн безпечно, що робити, якщо вас обдурили шахраї, та чи можна повернути гроші.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як зберегти контроль над життям під час війни: поради психологів.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *