У сфері психічного здоров’я фахівці відіграють важливу роль. Психолог, психіатр та психотерапевт – це спеціалісти, які надають допомогу людям у вирішенні їхніх проблем. МОЗ України розповіло про різницю між ними та вказало випадки, коли краще звертатися до кожного.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Суспільне», психіатр – це лікар, який має медичну освіту та може призначати ліки. Його потрібно відвідати у разі емоційних порушень, тривоги, депресії, а також у випадках залежності або розладів сну. Він проводить медичні обстеження та застосовує спеціальні методики лікування.
Психолог, який частіше має гуманітарну освіту, працює з психологічними проблемами та стресовими ситуаціями. Він надає психологічну підтримку, допомагає у вирішенні міжособистісних конфліктів, а також сприяє розвитку особистості.
Психотерапевт, незалежно від освіти, застосовує різноманітні психотерапевтичні техніки для розв’язання проблем пацієнтів. Він може бути корисним у випадках психічних чи поведінкових розладів, а також коли потрібно розібратися в причинах тривожних станів та проблем відносин.
Залежно від характеру проблеми та потреби у конкретній допомозі, важливо обрати відповідного фахівця. Однак найважливіше – не затягувати з пошуком допомоги та своєчасно звертатися до професіоналів у сфері психічного здоров’я.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про етичні, моральні та психологічні виклики при усиновленні дітей в Україні під час війни з Росією.