Поради від ветеринарів: як правильно чистити зуби вашому улюбленцю

Чистка зубів у собак

Піклування про ротову порожнину собак є надзвичайно важливим для їхнього благополуччя. Недостатній догляд може спричинити важкі інфекції, що становлять небезпеку для життя собаки. Тому важливо навчитися правильному догляду за зубами улюбленця.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «24 канал», цуценята мають 28 молочних зубів: по 14 на верхній і нижній щелепах, включаючи 4 ікла, 12 різців і 12 премолярів. В період з 4 до 8 місяців вони замінюються на постійні. У дорослих тварин нараховується 42 зуби: 20 на верхній щелепі та 22 на нижній. Як зазначають експерти, у собак немає зубів мудрості, на відміну від людей.

Чистка зубів є важливою для загального здоров’я собак, тому привчати їх до цієї процедури потрібно змалечку. Використовувати слід продукти, спеціально призначені для тварин. Використання людської зубної пасти для собак категорично заборонено, адже вона містить речовини, небезпечні для тварин і може викликати отруєння. Замість неї необхідно застосовувати спеціальні пасти чи гелі, створені для собак, які безпечні для ковтання.

Для якісного чищення зубів собак краще користуватися м’якою  зубною щіткою, а також ветеринари рекомендують гумові щітки. Деякі моделі можна надягати на палець, що полегшує нанесення пасти, особливо в роті цуценят. Експерти радять перетворити чистку зубів цуценят у гру, щоб допомогти їм розслабитися, зменшити страх і забезпечити повний доступ до всієї ротової порожнини. Це також сприяє розвитку здорових гігієнічних звичок змалку. Дорослі собаки, яким раніше не чистили зуби або які не пройшли соціалізації (наприклад, тих, що були врятовані з вулиці), потребують більше часу для привчання до чищення зубів.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, чому утримання кота чи собаки – це не тільки радість, але й велика відповідальність.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *