Підготовка до співбесіди: що варто знати, щоб не провалити її

Як не провалити співбесіду

Співбесіда – важливий етап у процесі працевлаштування. Вона дозволяє роботодавцю краще зрозуміти потенційного працівника, а вам – познайомитися з компанією та її вимогами. Ваша впевненість і підготовленість можуть суттєво вплинути на результат. Як досягти успіху на співбесіді, розповідаємо далі.

Як повідомляє STUDway з посиланням на «elle.ua», підготовка до співбесіди починається одразу після отримання запрошення від рекрутера. Важливо ретельно підготуватися, аби справити позитивне враження.

Ось кілька порад:

1. Дослідження компанії

Зберіть як можна більше даних про компанію та її діяльність. Це допоможе вам краще зрозуміти, чим займається компанія, скласти запитання та показати себе обізнаним кандидатом.

2. Аналіз вакансії

Перегляньте опис вакансії та акцентуйте увагу на тих вимогах, в яких ви маєте досвід. Згадайте свої успішні проєкти та досягнення, які можуть бути корисними для нової посади.

3. Підготовка до запитань

Ознайомтеся з типовими питаннями на співбесідах. Вам не потрібно знати відповіді на всі, але важливо підготуватися до базових запитань, таких як:

– Чому ви пішли з попереднього місця роботи?

– Як ви справляєтеся з конфліктами?

– Які ваші очікування від нової роботи (графік, завдання)?

– Що вас приваблює в цій компанії та вакансії?

– Які ваші сильні сторони та області для розвитку?

– Що вас мотивує та демотивує?

– Які ваші зарплатні очікування?

Щодо бажаної заробітньої плати, то краще назвати конкретну суму, щоб уникнути непорозумінь. Якщо поставлять некоректні запитання, наприклад, про плани на вагітність, це може бути сигналом про можливі проблеми в компанії. Якщо під час співбесіди ви не можете відповісти на якесь запитання, не бійтеся зізнатися в цьому. Ви можете сказати, що не стикалися з цим, але готові обдумати рішення. Перед співбесідою потренуйтеся в самопрезентації. Проговоріть інформацію про себе або запишіть відео. Це допоможе вам чітко й впевнено представити свій досвід. У самопрезентації варто включити:

– коротку інформацію про себе;

– опис вашого досвіду роботи;

– ваші досягнення та результати на попередніх роботах;

– уникайте емоційних деталей та коментарів щодо цілей пошуку роботи чи попереднього досвіду.

Зрештою, пам’ятайте: з правильним підходом і підготовкою у вас усе вийде!

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як скласти резюме, яке зацікавить роботодавця: ключові поради.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *