Озонове забруднення повітря в Європі: головна причина респіраторних хвороб і смертей

Озонове забруднення

Літом 2015-2017 років у Європі 114447 осіб померли від респіраторних захворювань, спричинених забрудненням повітря озоном. Основні джерела цього забруднення – транскордонне перенесення, морський транспорт та промислові країни, зокрема Німеччина і Франція.

За даними STUDway із посиланням на «Сikavosti», тропосферний озон є потужним окислювачем і парниковим газом, пов’язаним із респіраторними захворюваннями, втратою врожаю сільськогосподарських культур і порушенням нюху у комах-запилювачів. Всесвітня організація охорони здоров’я встановила гранично допустиму концентрацію озону у повітрі на рівні 100 мікрограмів на кубічний метр протягом восьмигодинного періоду.

У дослідженні, яке охопило 35 країн і 530 мільйонів осіб, вчені використовували дані Євростату про смертність, модель CALIOPE для моделювання концентрацій озону і модель CMAQ для визначення джерел забруднення. Ризик для здоров’я населення визначили з використанням коефіцієнта 0,00018, що відповідає збільшенню максимальної 8-годинної концентрації озону на один мікрограм на кубічний метр. Протягом літніх сезонів 2015-2017 років озонове забруднення призвело до смерті 114447 осіб від респіраторних захворювань, що відповідає 72 смертям на мільйон населення щорічно.

Мінімальні концентрації озону (76,7 мікрограма на кубічний метр) були зафіксовані в Фінляндії, а максимальні (130,1 мікрограма на кубічний метр) – на Мальті. Понад 80% випадків смертей пов’язані з транскордонним перенесенням озону, 7,2% – з морського транспорту, 20,9% – з сусідніх європейських країн (особливо Франції та Німеччини), а 56,7% – з-за меж вивченої частини Європи. Вчені наголошують на необхідності глобальних заходів для зменшення рівня забруднення повітря, включаючи боротьбу не лише з озоном, але й з його прекурсорами – оксидами азоту, що потрапляють в атмосферу внаслідок транспорту і використання азотних добрив.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про 5 природних ресурсів, які швидко зникають.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *