Отрута у кожній батарейці: чому потрібно здавати їх на утилізацію, а не викидати у смітник

Батарейка розкладається більше століття, забруднюючи при цьому 400 л води або 20 м2 ґрунту. Однак 80% її маси – це марганець, карбон, цинк, графіт, здатні до повторного використання.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «greenpost.ua», не дивлячись на те, що на різноманітні елементи живлення припадає лише 0,25% у смітниках, вони у своєму складі несуть 50% всіх токсинів, включаючи свинець, ртуть і кадмій. Якщо одна маленька батарейка потрапить до організму людини – вона за кілька хвилин помре. На сміттєзвалищах елементи живлення так само забруднюють довкілля. Тому важливо їх відносити у спеціалізовані пункти утилізації, а не викидати у смітник.

Існує стійкий міф, що українські батарейки все одно потрапляють на сміттєзвалища. Це невірно – багато торгівельних мереж мають домовленості з організаціями, які контролюють відповідність утилізації. Батарейки везуть за кордон на переробку, частіше до Румунії чи Польщі. Україна намагалася запустити власні переробні заводи, але на жаль, поки що ці проєкти виявилися невдалими. Тож не викидайте батарейки, а збирайте у коробку, щоб потім віднести до пунктів утилізації – це ваш вклад у збереження навколишнього середовища.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про синдром зміни часових поясів: як побороти його і залишитися енергійним.

Провідник у світ стилю та естетики, надаючи поради щодо тенденцій у моді, красі та здоров'ї, і створюючи гармонію у житті наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *