Омега-3: яку вибрати, щоб отримати максимум користі

Як обрати Омега-3

Омега-3 жирні кислоти життєво необхідні для нашого організму. Вони підтримують роботу серця, мозку, очей та інших важливих систем. На жаль, сучасний раціон часто не містить достатньої кількості омега-3, тому багато людей приймають спеціальні добавки.

Як повідомляє STUDway із посиланням на «Мета», проте ринок добавок омега-3 пропонує широкий вибір продуктів і не завжди зрозуміло, який з них вибрати. Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити правильний вибір:

1. Вид омега-3:

Існує три основні типи омега-3 жирних кислот:

– EPA (ейкозапентаєнова кислота) і DHA (докозагексаєнова кислота): ці кислоти найефективніше засвоюються організмом і містяться переважно в рибі та морепродуктах. Переконайтеся, що добавка, яку ви вибираєте, містить значну кількість EPA і DHA.

– ALA (альфа-ліноленова кислота): це рослинне джерело омега-3, яке можна знайти в насінні льону, чіа, горіхах та деяких оліях. ALA може перетворюватися в організмі на EPA і DHA, але цей процес менш ефективний.

2. Кількість омега-3:

Не завжди можна вірити цифрам, які вказані на упаковці. Наприклад, добавка може містити 1000 мг риб’ячого жиру, але насправді в ній може бути лише 320 мг EPA і DHA. Зверніть увагу на вміст EPA і DHA в одній капсулі або порції. Для підтримки здоров’я рекомендується вживати 500 мг EPA і DHA на день, а для лікувальних цілей може знадобитися значно більше – 1000 мг і більше.

Як обрати Омега-3
Фото – meta.ua.

3. Дата виготовлення та умови зберігання:

Риб’ячий жир має тенденцію окислюватися та втрачати свої корисні властивості з часом. Продукт, який зіпсувався, може мати неприємний запах і бути не лише неефективним, але й шкідливим. Вибирайте добавки в темних непрозорих упаковках, які захищають від світла та тепла. Перевірте дату виготовлення, понюхайте продукт і переконайтеся, що до його складу входять антиоксиданти, наприклад вітамін Е.

4. Якість:

Віддавайте перевагу добавкам, які мають сертифікати від авторитетних організацій, таких як IFOS або GOED. Ці сертифікати гарантують чистоту продукту та правильну концентрацію жирних кислот. Уникайте добавок, які містять штучні барвники, ароматизатори або консерванти. Якісний продукт має бути максимально чистим і містити мінімум додаткових компонентів.

5. Вегетаріанські альтернативи:

Для людей, які не вживають рибу та інші продукти тваринного походження, існують добавки омега-3, виготовлені з водоростей. Ці добавки також містять DHA і EPA і є чудовою альтернативою риб’ячому жиру. Важливо пам’ятати, що ALA, яка міститься в деяких рослинних продуктах, перетворюється на EPA і DHA в організмі менш ефективно, тому вегетаріанцям рекомендується вживати трохи більше омега-3, ніж людям, які їдять рибу.

6. Рекомендації щодо вживання:

Найкраще приймати добавки омега-3 під час їжі, яка містить жири, оскільки це покращує їх засвоєння. Дотримуючись цих порад, ви зможете вибрати якісну та ефективну добавку омега-3, яка допоможе вам зберегти здоров’я та покращити самопочуття.

Нагадаємо, мми раніше розкрили 10 причин, чому перебування на природі покращить ваше життя та здоров’я.

Провідник у світ стилю та естетики, надаючи поради щодо тенденцій у моді, красі та здоров'ї, і створюючи гармонію у житті наших читачів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *