Нові технології: модель ШІ, яка передбачає смерть з точністю 78%

Штучний інтелект

Модель штучного інтелекту, створена міжнародним колективом дослідників, продемонструвала свою здатність передбачати майбутні події у житті людей, зокрема, час їх смерті. Розробку вели учені з Данії та США. Ця модель, відома як Life2vec та є моделлю-трансформером, яка навчилася на великій кількості даних прогнозувати різні аспекти людського життя. Після отримання інформації з датських медичних та демографічних даних щодо 6 млн. осіб, включаючи час народження, освіту, заробітну плату, місце проживання та стан здоров’я, модель була навчена передбачати майбутнє.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Oddity Central», за словами її розробників, Life2vec вражає здатність передбачити час смерті людей на основі аналізу даних. Під час тестування на групі людей віком від 35 до 65 років, половина з яких померла в період з 2016 по 2020 рік, вона змогла з точністю 78% визначити, хто залишиться живим, а хто помере. Група дослідників під керівництвом професора Суне Йоргенсена з Технічного університету Данії вказала, що Life2vec навчалася виключно на данних Данії, тому його результати можуть не бути аналогічними для інших країн.

Проте, Йоргенсен підкреслив, що такі моделі не повинні потрапляти до рук корпорацій:

«Очевидно, що нашу модель не слід використовувати страховими компаніями, оскільки ідея страхування полягає в ризику, пов’язаному з невідомістю щодо того, хто може постраждати, чи то через смерть, чи втрату майна».

Наразі Life2vec недоступний для публічного використання, проте його розробники підозрюють, що подібні моделі вже застосовуються великими технологічними компаніями для навчання на великих обсягах даних.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що вам потрібно знати про MIND: ключові рекомендації та секрети відомої дієти довголіття та здоров’я.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *